Aplikovaná ekológia a environmentalistika

Študijný odbor:    Ochrana a využívanie krajiny
Forma štúdia:   denná
Dĺžka štúdia:   3 roky (denná forma)
Garant:   prof. RNDr. František Petrovič, PhD.
Získaný titul:   Bakalár (Bc.)
  30 (denná forma)

Štruktúra študijného programu, ako aj obsah, logická štruktúra, formy výučby a nadväznosť jednotlivých predmetov študijného programu zabezpečujú splnenie charakteristiky 1. stupňa vysokoškolského štúdia. Vychádzajúc z profilu absolventa dáva študijný program možnosť získať základné teoretické poznatky a praktické zručnosti v oblasti aplikovanej ekológie a environmentalistiky, na ktoré môže študent nadviazať v študijných programoch na 2. stupni. Absolvent študijného programu je pripravený využívať získané vedomosti a zručnosti v praxi, je schopný realizácie samostatného výskumu a terénnych odberov ekologického alebo environmentálneho zamerania, laboratórneho výskumu a vlastných hodnotení, so schopnosťou využívania odbornej angličtiny v oblasti ekológie a environmentalistiky. Zároveň je schopný prepojiť získané teoretické poznatky s ich aplikáciou a využiť ich pre potreby vytvárania rôznych databáz a informačných systémov pre potreby propagácie a osvety v odbore ochrany a využívania krajiny, resp. v oblasti aplikovanej ekológie a environmentalistiky. Výsledkom prepojenia teoretickej a praktickej činnosti študenta je tvorba záverečnej práce s určitým odborným zameraním (podľa vlastného výberu študenta), súčasťou ktorej je aj realizácia praktického terénneho výskumu. Súčasťou získavania praktických zručností počas štúdia je aj realizácia odbornej praxe.

Záverečné práce
Prax počas štúdia